Правила експлуатації взуття

Шановний покупець! Ви придбали або збираєтесь придбати якісне брендове взуття. Щоб взуття служило вам довго — уважно ознайомтеся з умовами його експлуатації та правилами по догляду за ним:

 1. Перш ніж купити і почати носити вже куплене взуття, як слід проміряйте його (неправильний вибір ставить під загрозу здоров’я ваших ніг). Правильно підбирайте взуття за розміром та повнотою, з урахуванням індивідуальних особливостей стопи, тому що в разі невідповідності розмірів взуття та Вашої стопи, можуть виникнути наступні проблеми – деформація взуття, розрив швів, поява тріщин та заломів. Обирайте взуття, яке вам не тисне, особливо в області пальців. Стопа також не повинна бути стиснута. Перед купівлею необхідно приміряти взуття стоячи і пройтися в ньому по залу. 
 2. При замовленні через Інтернет-магазин “ЕЛЕГАНТ”, керуйтеся нашою таблицею по підбору розміру взуття або проконсультуйтеся з нашим спеціалістом. При оформленні замовлення, бажано указати довжину, ширину та висоту підойма вашої стопи з точністю до міліметра. Це дозволить ще раз, точно перевірити відповідність замовленого розміру взуття.
 3. При виборі зверніть увагу на призначення взуття (робоче, прогулянкове, модельне, повсякденне, спортивне та інше), на форму і вид підборів ( “шпилька”, “цвях”, “чарка” та інше) Вони повинні відповідати вазі вашої фігури та ходу. Наприклад, модельне взуття одягається короткочасно при урочистостях, спортивне і прогулянкове — при тривалій ходьбі та на стадіон.
 4. Через 2–3 дні змінюйте взуття, особливо при вологій погоді. Так ви дасте взуттю надовго зберегти його вигляд і форму, а також дасте природним чином просохнути при промоканні (див. пункт 9). Для цього бажано мати кілька пар взуття на сезон.
 5. Нове взуття спочатку носіть недовго, щоб воно могло пристосуватися до форми ваших ніг.
 6. Перед використанням нового взуття, а також в подальшому, взуття необхідно захистити ззовні від вологи, бруду, технічної солі, пилу і плям за допомогою спеціальних засобів. Гладку шкіру обробляйте безбарвним або кольоровим кремом для взуття; для обробки велюру, нубуку, замші та текстилю користуйтеся спеціальним волого- і брудовідштовхуючим просоченням.
 7. Якісне взуття з натуральної шкіри зазвичай фарбується натуральними фарбниками, тому може частково віддавати барвник під дією тепла та вологи. З метою запобігання фарбування панчіх, шкарпеток та ніг у перші дні використання взуття, слід обробити його з внутрішньої сторони спеціальним аерозолем, безкольоровим кремом для взуття або вологовідштовхуючим просоченням.
 8. Після кожного носіння приведіть взуття у порядок. Очищайте його від пилу і бруду (дати бруду висохнути на замші, нубуку та велюрі), в разі забруднення жирами використовуйте 1–2% мильний розчин або спеціальний очисний засіб. Прання будь-якого виду шкіряного взуття заборонено!
 9. Сушіть мокре взуття при кімнатній температурі вдалині від опалювальних приладів, джерел тепла, уникаючи прямих сонячних променів, попередньо набивши його зім’ятим газетним папіром або спеціальними пристосуваннями (колодки, розтяжки), для запобігання деформації. Волога зникне із взуття приблизно через 20 годин. Періодично давайте вашому взуттю провітрюватися на свіжому повітрі, щоб шкіра могла добре просохнути.
 10. Щоб не зіпсувати частину п’яти, одягаючи взуття, користуйтеся ріжком, а знімаючи — не ставайте на задник. Не знімайте взуття, наступаючи іншою ногою на зад підошви, цим Ви запобіжите відриву підошви.
 11. Взуття з зовнішніми ременями і резинками має спеціальні місця для тримання і взування, не можна тягнути безпосередньо за ремені і резинки.
 12. У модельному взутті не рекомендується ходити по гравію, щебеню, по снігових і мокрих покриттях, особливо, якщо є наявність технічної солі. Будьте обережні з декоративною фурнітурою модельного взуття, не перетягуйте шнурки у районі голеностопу, щоб уникнути розриву шкіри та кріплення.
 13. Не рекомендується носити лакове взуття, а також взуття з підошвою з натуральної шкіри, тканин нових обробок, що відповідають сучасному напрямку моди, в дощову або снігову погоду. При таких виробах шкіряна підошва може розшаруватися, а лакова шкіра потріскатися. Взуття на шкіряній підошві вимагає використання профілактичної гумової накладки.
 14. Зберігати взуття слід в картонній коробці, пакеті з тканини або спеціальній шафі при температурі від +14 до +25 оС при відносній вологості повітря 50–80%.

Як правильно піклуватися за окремими видами взуття:

Шкіряне взуття:

Після використання, взуття вичистіть від бруду і пилу гумовою щіткою. Для освіження кольору, додання блиску і захисту від дії навколишнього середовища намажте верх взуття тонким шаром кольорового або безбарвного крему спеціального призначення. Через 3–5 хвилин располіруйте його волосяною щіткою або вовняною тканиною. У разі, якщо лицьовий шар шкіри механічно пошкоджений, нанесіть на пошкоджене місце тонкий шар фарби відповідного тону. Після того, як фарба висохне, вичистіть взуття сухою щіткою. Для поліпшення його зовнішнього вигляду намажте боки підошов кремом відповідного кольору.

Взуття з верхом із замші, нубуку або велюру:

Велюр, нубук і замшу чистять тільки сухими. Для видалення пилу і бруду використовують спеціальну гумку або м’яку щітку з ворсом, після застосування яких, поверхня ворсистої шкіри знову стає шорсткою. Для щоденного догляду і освіження кольору рекомендується застосовувати спеціалізований спрей, який оберігає замшу, велюр і нубук від вологи, відштовхує бруд, а також запобігає утворенню водяних і сольових розводів. Для усунення жирних плям використовуйте спеціальний хімічний засіб.

Взуття з лакованої шкіри:

Після використання взуття, вичистіть забруднену поверхню вологою тканиною, далі витріть її сухою. Іншою тканиною, змоченою в лляній олії, протріть лаковані частини і відразу після цього натріть до блиску тканиною з фланелі.

Це взуття потребує особливої турботи, оскільки не переносить температури нижче нуля.

Взуття зі штучних матеріалів:

Для очищення від пилу і бруду досить помити взуття водою кімнатної температури і вичистити до блиску сухою ганчіркою.

Щоб взуття доставляло Вам задоволення кожен день і служило довгий час – дотримуйтесь цих правил!

Додаткову інформацію, що Вас цікавить Ви завжди можете отримати у продавців на місці придбання товару чи у менеджера Інтернет-магазина.

Ми бажаємо Вам приємної та зручної ходьби у нашому взутті!